Restaurācija
Vecā ēka būs kā jauna

Atjaunošanas darbi ir nepieciešami, lai atjaunotu objekta sākotnējo izskatu, novērstu defektus, kas parādījušies laika gaitā, noņemtu elementus, kas parādījās ekspluatācijas vai remonta laikā un kas traucē ēkas izskatu. To var veikt fasādei, interjeram, atsevišķām konstrukcijām, izstrādājumiem, skulptūrām, apmetuma līstēm.

Restaurācija tiek veikta vairākos posmos: 

1. Stāvokļa novērtēšana. Pārbauda sienas, fasādes konstrukcijas, apmetumu vai citus dekoratīvo slāņu izturību. Tie tiek pārbaudīti, un tiek fiksēti visi defekti. Turklāt var izmantot nesagraujošās testēšanas metodes. Atsevišķi tiek fiksēti remonta laikā veiktie papildinājumi, kas traucē objekta izskatu. Tas var būt apmetuma slānis, papildu ēkas vai dekoratīvās konstrukcijas, apšuvums, krāsas slānis.

2. Sagatavošanās restaurācijai. Tas ietver nolietotu, stipri bojātu konstrukciju vai materiālu noņemšanu, traucējošu elementu demontāžu, nesošo konstrukciju stiprināšanu, kas kalpo kā konstrukciju pamats. Bieži vien restaurācijai fasādes apdares elementi tiek demontēti un nogādāti specializētās darbnīcās. Šāda demontāža jāveic uzmanīgi, lai nesabojātu dekoratīvos elementus un pašu fasādi.

3. Restaurācija.   Tās metodes katru reizi tiek noteiktas individuāli. Tajā pašā laikā tiek ņemts vērā apdares materiālu vai atjaunoto konstrukciju stāvoklis, to īpašības, darbības apstākļi un objekta vispārējās īpašības. Restaurācijas laikā ir iespējams atjaunot vai nostiprināt pamatus, nesošos elementus, izlabot deformētos, atjaunot iznīcinātās daļas, izgatavot jaunus elementus, atjaunot dekoratīvo slāni. Jarestaurācija tiek veikta darbnīcā pēc elementa demontāžas, to uzstādīšana tiek veikta pēc stiprināšanas, pamatnes atjaunošanas.

Restaurācijas tehniķi var izmantot autentiskus materiālus pēc iespējas tuvāk "vēsturiskajiem", oriģinālajiem. Vēl viena iespēja ir aizstāt to ar materiāliem ar uzlabotām īpašībām. Ārēji tiem pēc iespējas jāatbilst iepriekš izmantotajiem materiāliem, jānodrošina vispilnīgākā objekta sākotnējā izskata atjaunošana, lai darba rezultātā netiktu iegūta "pārtaisīšana".

Restaurācija ar dekoratīvo akmeni White Hills


Restaurācijas ar dekoratīvo akmeni White Hills


Jumta restaurācija

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.